D Vitamini EksikliğiD Vitamini eksikliği, kemik ve diş yapısının bozulmasına, kemiklerin gücünü ve sertliğini kaybetmesine neden olur.
Çocuklarda raşitizm denilen kemiklerde gelişim bozukluğu ve dişlerin geç çıkması gibi hastalık ve şikâyetlere neden olabilir.
Yetişkinlerde ise kemik yumuşaması, diş çürümesi, huzursuzluk, uyku bozuklukları D vitamini eksikliği belirtileri arasındadır.D Vitamini Eksikliği Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

4 Yorum Yapılmış "D Vitamini Eksikliği"

Tuğçe

bu hastalık çok kötü bir hastalık eğer D vitamini almazsak işte bunlarla karşılaşabiliriz lütfen herkes dikkatli olsun ve önlemini alsın...

19.09.2013

ayşe deniz

d vitamini değerlerinin yaz aylarında 20 ile 100 arasında olması gerekiyormuş,benim 13 çıktı, doktor d vitamini yazdı. bu ilacı haftada 1 kez alacağım ve toplamda 6 hafta kullanacağım. ancak daha sonrasında mesela birkaç yıl sonra tekrar d vitamini değerlerim düşük çıkar mı? bir de 10 ile 13 saatleri arasında güneş almam gerektiğini söyledi ancak memurum ve bu saatlerde hep kapalı ofiste oluyoruz. sadece 10 dakika dışarı çıkıp güneş almak yeterli midir?

04.07.2013

sundus unsal

yas 80 ve bende doktor kan tahlili ile kanda d vitamin eksikligi tanımı koydu. agrilarim cok huzursuzluk var uyku sorunu sik sik yasiyorum et kırmızı yemiyorum .bana yemen lazim dedi yumurta ve meyve tavsiye etti

30.06.2013

Admin

D Vitamini Eksikliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, D Vitamini Eksikliği konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

28.01.2013


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

D Vitamini, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Nisan - 2014